עלינו

הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטה העברית עוסקת במגוון היבטים הקשורים לחברות אנושיות.

הלימודים בפקולטה מקיפים תחומי דעת רבים ומגוונים, המאורגנים בעשר יחידות אקדמיות:

המחלקות לפסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, גיאוגרפיה, תקשורת ועיתונאות,

סטטיסטיקה, כלכלה, מדע המדינה, יחסים בינלאומיים, פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה), ובית הספר ע"ש פדרמן למדיניות ציבורית וממשל.

עוד מציעה הפקולטה שורה של תוכניות לימודים ייחודיות: ניהול, תכנון ומדיניות הסביבה, לימודים עירוניים ואזוריים, 

לימודי מגדר, חקר סיכסוכים, ניהולם ויישובם, לימודי אירופה, לימודי גרמניה בת ימינו: פוליטיקה, חברה ותרבות,

לימודי תרבות ופיתוח קהילות. עושר אקדמי זה מאפשר לסטודנטים ולחוקרים שילובים מרתקים בין תחומי ידע שונים, דבר המעשיר את הידע והמביא לעריכת מחקרים פורצי-דרך.

בתהליכי ההתחדשות העכשוויים שעוברת הפקולטה מושם דגש לא רק על הקניית השכלה אקדמית מהמעלה ראשונה, אלא גם על שילוב היבטים מעשיים שיסייעו בהכשרת המנהלים והמנהיגים של העתיד בתחומי הידע המגוונים שמציעה הפקולטה.

הפקולטה למדעי החברה היא הגדולה באוניברסיטה העברית – בשנת 2020 למדו בפקולטה כ3500 תלמידים לתארים שונים.

דבר הדיקן

 

ברוכים הבאים לאתר הפקולטה למדעי החברה,tmyr_shpr

מטרתו של האתר שלפניכם היא להוות שער כניסה לפקולטה מרתקת ותוססת. בנוסף למידע שימושי, תוכלו להתוודע כאן לעושר הפעילויות במחלקות והמכונים השונים, ולעמוד על תהליך ההתחדשות בעבודת הפקולטה. הרוח החדשה באה לביטוי כמעט בכל שדרות העשייה שלנו: מחקרים נועזים ופורצי דרך; תכניות לימוד מעודכנות; קורסים תאורטיים ומעשיים רלוונטיים לעולם הדינאמי שבו אנחנו חיים; שיטות הוראה מתחדשות; ומעל הכול ההבנה שמחקר והוראה לא יכולים להיות מנותקים מהחברה ומהעולם שמחוץ לכתלי האוניברסיטה.  

בשנים האחרונות עסקנו בהקמת כיתות ומעבדות מחקר חדשות ובקליטה של חברות וחברי סגל צעירים ומבריקים. כבעבר, מטרתנו היא לגייס את הסטודנטים ותלמידי המחקר הטובים בארץ, ולספק להם חווית לימוד מעשירה וייחודית.

אני מזמין אתכם להיכנס לאתר של הפקולטה למדעי החברה המובילה בישראל ומן המובילות בעולם; להתוודע למחקר, להוראה ולאקלים האינטלקטואלי שממנו יצמחו החוקרים ואנשי המקצוע שינהיגו את החברה הישראלית (ואולי גם זו האנושית) במאה ה-21.

 

תמיר