מתעניינים

מדוע ללמוד בפקולטה למדעי החברה ?

רבים מבינכם שואלים, מה נותן לנו התואר? עם איזה מקצוע נצא מכאן? התשובה אינה פשוטה וישירה. לרוב, הלימודים אצלנו אינם מעניקים תעודת מקצוע.

 ובכל זאת, הבוגרות והבוגרים שלנו מצליחים יפה מאוד בשוק העבודה.

 אז היכן היתרון שלנו? הוא נמצא בכלים שאנו מציעים, שנועדו לפתח את המחשבה, היצירתיות, הביקורתיות, הספקנות—הוא נמצא ביכולת לשאול את השאלות הנכונות. הדבר החשוב ביותר שתלמדו  אצלנו הוא איך לחשוב—לא מה לחשוב, אלא איך לחשוב. לא לקבל שום דבר כמובן מאליו. לתפיסתנו, זה המשאב הטוב והחשוב ביותר שביכולתנו להעניק לכם בעידן הנוכחי. זה כלי העבודה שאפילו הרובוטים יתקשו להחליף בעתיד הנראה לעין.

 ראו את המדינה שלנו. מערכת פוליטית במשבר מתמשך. מפלגות קמות ונופלות. מאבק של הכל בכל - בתקשורת וברשתות החברתיות. כלכלה, שמצד אחד נהנית מפריחה עם תרומה יוצאת דופן של חברות המתבססות על מדע הנתונים, ומצד שני מתמודדת עם אתגרים עצומים, במיוחד בתקופה זו. ערים, שמתאימות עצמן למאה ה 21 באמצעות טכנולוגיה חכמה, אך עדיין מתקשות לספק את הצרכים של תושביהן המוחלשים. יחסי חוץ, שתמיד נראים כמו טיפוס על הר שאת פסגתו לא ניתן לראות, ותהליך של ניהול הסכסוך ויישובו, שנראה כי אף פעם אינו ממש מתחיל ולעולם לא יסתיים.

 ראו את האתגרים האלה של המדינה שלנו—וכולם, כולם נוגעים ישירות לנושאים בהם אנו עוסקים כאן בפקולטה, במחקר ובהוראה. אלה הנושאים בהם תעמיקו בשנים הבאות.

 

דירוג עולמי (אקדמי)

הפקולטה שלנו מדורגת כך:

51-75 בדירוג הכללי של פקולטאות למדעי החברה

במקום ה 15 מבין הפקולטאות למדעי החברה מחוץ לארה"ב

ב Top 10 מבין הפקולטאות למדעי החברה במדינות שאינן דוברות אנגלית

במקום הראשון בישראל

 

כיצד ומתי נרשמים ללימודים בפקולטה ?

ההרשמה ללימודים לתואר ראשון ושני בפקולטה למדעי החברה, נפתחת בד"כ בסוף חודש ינואר מידי שנה.

ככלל, ההרשמה ללימודים בפקולטה למדעי החברה מתבצעת באגף מינהל סטודנטים, האמון על כלל ההרשמה ללימודים באוניברסיטה; ראו קישור: http://info.huji.ac.il/.

כמו כן, אגף מינהל סטודנטים מהווה גורם מוסמך למענה לשאלות בנושאי שכר לימוד, דרישות קבלה ללימודים ותהליך ההרשמה הלכה למעשה.

תהליך ההרשמה - http://info.huji.ac.il/registration-process

למידע בנושאי שכר לימוד - http://info.huji.ac.il/submission-curriculum

לגבי תהליך ההרשמה לתואר מוסמך באחת ממחלקות הפקולטה למדעי החברה, מומלץ להיות בקשר ישיר עם רכזת לימודים מתקדמים בפקולטה: netal@savion.hui.ac.il

לקבלת פרטים אודות תכנית הלימודים במוסמך ואפשרויות לימודים שונות כגון שילוב של מגמה בתכנית, מומלץ לפנות למזכירות המחלקה הרלוונטית.

סיור ווירטואלי בפקולטה