דף עזר לסטודנט/ית המתחיל/ה

ברוכים הבאים לשערי האוניברסיטה העברית!

ריכזנו עבורכם את המידע המנהלתי הנחוץ לסטודנט/ית המתחיל/ה.

אנו כאן בשבילכם/ן בכל בעיה שמתעוררת ואחלים לכם/ן שנה פוריה ומוצלחת.

מזכירויות המחלקות:

בפקולטה למדעי החברה 9 תכניות לתואר בוגר. למזכירות המחלקה ניתן לפנות בכל בירור לגבי קורסים, רישום לקורסים, ציונים, יתרת חובות, סגירת תואר, בירורים לגבי מרצים ושעות קבלה וכל ענין הנוגע ישירות ללימודים. המחלקה היא הכתובת הראשונית בכל בירור.

ראו רשימת אנשי קשר במחלקות בקובץ האקסל המצורף.

מזכירות הפקולטה:

מזכירות הפקולטה מטפלת בעניינים אקדמיים ומנהליים הנוגעים לתלמידים. מזכירות הפקולטה ממונה, בין השאר, על הכנת תכניות לימודים, בדיקת טופס לימודים, ארגון הבחינות, רשימות מצטייני דיקן, טקסים שונים, הליך סגירת התואר, הקצאת שטחי הוראה, פרסום השנתון וריכוז הוועדות האקדמיות. הפקולטה אליה אתם משתייכים מטפלת בבקשות להנפקת גיליונות ציונים, אישורים שונים, והיא הגוף המרכז את פעילות ועדת ההוראה בכל הנוגע לבקשות מיוחדות שלכם.

לייעוץ כללי בענייני לימודים, ניתן להפנות בקשה לדוא"ל socfaculty@savion.huji.ac.il

להזמנת אישורים וגיליון ציונים רשמי (שימו לב – רק אם הפקולטה למדעי החברה היא פקולטת האם שלכם. חלק מהשירותים כרוכים בתשלום):  https://social.huji.ac.il/reportcardpay

לפניות לועדת הוראה בנושא הכרות בקורסים שנלמדו במוסד אחר, בקשות לחזרה על קורס או בקשות למועד מיוחד – ניתן למלא טופס פניה כאן:

https://social.huji.ac.il/contactform

 

מזכירות אבני פינה:

אבני פינה היא תכנית אקדמית להרחבת אופקים, המאפשרת לתלמידי האוניברסיטה העברית להיחשף למגוון תחומי ידע שאינם כלולים בתחומי הלימוד העיקריים לתואר. בקישור הבא תוכלו למצוא פרטים נוספים על התכנית, ללמוד מהן החובות החלות על כל תלמיד ולקרוא על קורסי ומרצי התכנית.

https://ap.huji.ac.il

רכז התכנית – מוחמד אבו סביח, דוא"ל - mohammadabus@savion.huji.ac.il

טלפון – 02-5882914

 

למידה מקוונת בימי קורונה:

למידה מקוונת היא אתגר. באתר להלן תמצאו עצות ללמידה יעילה כגון: טיפים כמו כיצד לארגן את הזמן, חיפוש עזרה במידת הצורך,תרגול אפקטיבי של החומר הנלמד, על מה לוותר ובמה כדאי להתמקד.

https://moodle2.cs.huji.ac.il/nu19/course/view.php?id=129

 

יועצים תומכים בפקולטה:

ההצלחה שלכם חשובה לנו. אם אתם חווים קושי בלימודים, בין אקדמי ובין חברתי, אתם לא לבד. יש לנו מערך סיוע נרחב ומקיף בשיתוף היחידה לשיויון הזדמנויות בדיקנט הסטודנטים.

במידה וחוויתם קושי, אתם מוזמנים לפנות ליועצת התומכת (יות"מית) שלנו בפקולטה, גב' פאר-לי פירו שתפקידה ללוות סטודנטים החווים קשיים על רקע אקדמי או אחר והמהווים גורמים אפשריים לנשירה מהלימודים. לצד פאר-לי, עובד בפקולטה גם מוחמד, יות"מ לסטודנטים מהחברה הערבית.

אנא אל תהססו לפנות אליהם בעת הצורך:

פאר לי פירו :

social-sci.adviser@mail.huji.ac.il

 

מוחמד עזאיזה :

ase-social@mail.huji.ac.il

 

דיקנט הסטודנטים:

דיקנט הסטודנטים מעניק מגוון רחב של שירותים: מעונות, סיוע כלכלי (מלגות), אבחון ותמיכה בלקויות למידה, יחידת נגישות, שירות פסיכולוגי, היחידה לשוויון הזדמנויות, מילואים, הורות ומגדר,
מעורבות חברתית, ועוד.

למגוון השירותים – ראו כאן:

https://studean.huji.ac.il/

שכר לימוד:

בכל שאלה בנושא שכ"ל , יש לפנות למוקד הפניות בטלפון 02-5882888, או לגלוש לאתר:  https://studentsadmin.huji.ac.il/tuition

ועוד מידע כללי:

 

שעת התחלת ההרצאות בקמפוס הר הצופים - תמיד במחצית השעה למשך שעה וחצי. כך למשל, קורס שמחיל ב-10:30, יסתיים ב-12:00. שימו לב שבשנתון מופיע כי הקורס נמשך עד 12:15. זה שריד מימים בהם היתה הפסקה של רבע שעה באמצע השיעור, מה שלא מתקיים עוד.

בנוסף, בימי שני, מתקיימת הפסקה פעילה בין השעות 12:00-13:00 כלומר, הפסקה ארוכה לטובת פעילויות שיוזמת האגודה. על כן, בימי שני, הקורסים משעות הצהריים יחלו ב-13:00 למשך שעה וחצי לכל שיעור.

 

ספריה:

 https://libraries.huji.ac.il/mslib

 

היחידה לשירותי משרד (לצורך הדפסת עבודות, כריכה וכד'):

https://www.uprint.huji.ac.il/

 

קישור ללוח השנה האקדמי:

https://new.huji.ac.il/sites/default/files/mainsite/files/year21.pdf

 

שיהיה בהצלחה!

צוות הפקולטה למדעי החברה